Úvodní stránka  |  Informace  |  Kontakt
dražby:
majetek:
kraj:

« zpět k přehledu dražeb

Chcete-li se účastnit této dražby, musíte se nejprve přihlásit ke svému účtu.

Pokud zatím svůj účet nemáte, zaregistrujte se.

dům s pozemky v obci Klapý, okr. Litoměřice

Aktuální stav dražby:
nevydraženo

Základní informace

Typ dražby:
nařízená
Způsob dražby:
ELEKTRONICKÁ DRAŽBA
Číslo jednací:
210 EX 138/16
Vyřizuje:
Mgr. Marie Mynaříková
Odhadní cena:
2.751.800,- Kč
Nejnižší podání:
1.834.534,- Kč

Podrobné informace o předmětu dražby

Kategorie:
nemovitost, rodinný dům
Okres:
Litoměřice

Související dokumenty

znalecký posudek / dokument byl archivován (dražba ukončena)
dražební vyhláška / dokument byl archivován (dražba ukončena)
dům s pozemky v obci Klapý, okr. Litoměřice
Poslat odkaz známému   Vytisknout informace

Popis předmětu dražby:

Jedná se o rodinný dům s pozemky Klapý č.p. 24. Blížší popis nemovitostí v přiloženém znaleckém posudku.

Příslušenství nemovité věci, které se exekuce týká: dílna, přístřešek na místě bývalé stodoly, přístavba navazující na rodinný dům (samostatný vstup), zemní sklep, zděné oplocení, 2 x vjezdová brána, zpevněné plochy, inženýrské sítě: přípojka el. energie, přípojka veřejného vodovodu (vodoměrná šachta v domě), přípojka kanalizace do septiku, studna na pozemku parcela St. 49, ovocné stromy, okrasné stromy a keře.

Byla však zjištěna závada váznoucí na nemovitosti, a to existence nájemního vztahu na základě Nájemní smlouvy ze dne 4.4.1995, uzavřená mezi povinnu jako pronajímatelem, a jejím manželem Josefem Paulasem jako nájemcem. Povinná jako pronajímatel a její manžel jako nájemce uzavřeli nájemní smlouvu, podle které pronajímatel přenechá nájemci cely půdní prostor domu č.p. 24, s pravém zřídit zde na své náklady a do svého vlastnictví bydlení (byt) s pravém užívat i společné prostory v domě, dále truhlářskou dílnu (samostatný objekt) a sklady v severní časti objektu (samostatný objekt) dvě místnosti. Nájemce je oprávněn v rámci najmu užívat i všechny pozemky ve stejném rozsahu jako pronajímatel. Nájem je sjednán na dobu určitou, a to 40 roků. Nájemné bylo přijato v hotovosti předem na celou dobu trvaní smlouvy, a to částkou ve výši 304 000,- Kč. Soudní exekutor rozhodl, že nájem nemovité věci zaniká, jelikož citované právo výrazně omezuje možnost prodat nemovitou věc v dražbě a výnos z uvedeného nájemného, resp. samotná jeho existence, je zcela nepřiměřená výhodě oprávněného (nájemce).

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace